Wyjątkowy koncert na 600-lecie Sokołowa Podlaskiego w miejscowej konkatedrze

W ostatnią sobotę, w konkatedrze w Sokołowie Podlaskim, doszło do niecodziennego wydarzenia, które zapisze się złotymi zgłoskami w kulturalnej kronice tego miasta.

W uroczystym otoczeniu sokołowskiej świątyni, zaprezentowano publiczności niesamowity koncert, którego głównym celem było oddanie hołdu św. Rochowi – patronowi miasta. Zostało to zorganizowane na cześć istotnej okazji, jaką było obchodzenie 600-lecia nadania praw miejskich dla Sokołowa Podlaskiego. Co więcej, ten specjalny wieczór był okazją do premiery 8-częściowego utworu autorstwa kompozytora Tomasza Radziwonowicza, napisanego specjalnie na tę jubileuszową uroczystość.

Tytuł tego wyjątkowego dzieła brzmiał: “Laudatio in honorem Sancti Rocchi” i razem z innymi utworami granych podczas tego koncertu, zostało wykonane przez kilka znanych zespołów i artystów. Orkiestrą SINFONIA VIVA dyrygował Tomasz Radziwonowicz, Chór Kameralny KOE prowadziła Aneta Mroczek, a solistami byli Zuzanna Nalewajek, Rafał Bartmański oraz Anna Mitura. Na organach grał Kamil Stec, Sokołowianin z zawodu pracujący w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie oraz w Kaplicy Prezydenta RP.