49-latek, zatrzymany za stosowanie przemocy wobec rodziców

Mieszkaniec Sokołowa Podlaskiego, mężczyzna w wieku 49 lat, odpowiedzialny za przemoc zarówno psychiczną jak i fizyczną wobec swych rodziców, został aresztowany przez lokalną policję. Postawiono mu zarzuty i nałożono dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do osób pokrzywdzonych, czyli jego rodziców. Wszyscy powinniśmy być czujni i reagować na wszelkie przejawy przemocy – niezależnie czy jesteśmy jej ofiarami czy świadkami.

W dniu 9 maja, około godziny 17:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim otrzymał zgłoszenie o domowej awanturze. Na miejscu interwencji funkcjonariusze natknęli się na starszy parę, która poinformowała ich o tym, że ich 49-letni syn był sprawcą awantury. Z relacji ofiar wynikało, że mężczyzna regularnie stosował wobec nich przemoc – zarówno psychiczną jak i fizyczną. Przemoc była na tyle dotkliwa, że pozostawiła po sobie widoczne znaki na ciałach pokrzywdzonych. Mężczyzna ten został natychmiast aresztowany i umieszczony w areszcie policyjnym. Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie, a 49-latek usłyszał zarzut znęcania się nad rodzicami. Za takie działanie kodeks karny przewiduje karę do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Decyzją Prokuratora Rejonowego w Sokołowie Podlaskim, mężczyzna pozostanie pod stałym dozorem policyjnym. Dodatkowo, nałożono na niego zakaz zbliżania się do swoich rodziców – 88-letniego ojca i 86-letniej matki. Rodzina ta, będzie również pod stałym nadzorem dzielnicowego.

Wszyscy musimy pamiętać o tym, że wszelkie formy przemocy są niedopuszczalne. Jeżeli posiadasz informacje o osobie, która jest ofiarą przemocy, ale z różnych powodów nie jest w stanie zgłosić tego odpowiednim służbom – nie wahaj się i reaguj! Nie bądź obojętny! Twoja interwencja może pomóc organom ścigania w działaniu oraz umożliwić udzielenie odpowiedniej pomocy pokrzywdzonej osobie.