Wspólne świętowanie majówki przez parafię konkatedralną w Sokołowie Podlaskim

Parafia Konkatedralna w Sokołowie Podlaskim, dnia 1 maja, zainaugurowała majówkę, która była wspólnym wydarzeniem dla ministrantów, członków scholii, dzieci oraz ich rodziców. Początek imprezy zaznaczył się modlitwą odmówioną na parkingu w pobliżu konkatedry.

Potem uczestnicy majówki przemieścili się na rowerach do Rogowa, do Parafii św. Anny. Proboszczem tej parafii jest ks. Grzegorz Wierzbicki, który przez wiele lat pełnił rolę wikariusza w parafii konkatedralnej w Sokołowie Podlaskim. W tamtejszym kościele odprawiono Mszę Świętą oraz nabożeństwo majowe. Dodatkowo, ks. Grzegorz podzielił się z zebranymi historią parafii, gdzie obecnie wykonuje swą posługę.

W kolejnej części majówki przyszedł czas na bardziej swobodne formy spędzania czasu. Rozpalono ognisko, upiekło się kiełbaski, rozegrano mecz siatkówki i przeprowadzono różne zabawy integracyjne. Wspólnota parafialna skierowała podziękowania w stronę rodziców za zorganizowanie imprezy, a także ks. Grzegorza i parafian z Rogowa za ich serdeczne przyjęcie.