Apel o zwiększoną rozwagę na drogach: Incydent drogowy w Sokołowie Podlaskim

Środowisko osób poruszających się po drogach musi być ostrożne. Właściwe dostosowanie prędkości, zrozumienie konieczności utrzymania odpowiedniej odległości od innych pojazdów oraz podwójna ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych, to niezbędne elementy prewencji, które mogą uchronić nas przed nieszczęśliwymi wypadkami.

Z przykrością informujemy, że w poniedziałkowe popołudnie 6 maja, punktualnie około godziny 16, na drodze krajowej nr 62 w Sokołowie Podlaskim doszło do niebezpiecznego incydentu drogowego. Jak wynika z początkowych wniosków policji, miało miejsce kolizja samochodu marki Renault, kierowanego przez 33-letniego mieszkańca powiatu sokołowskiego, z 73-letnim rowerzystą przechodzącym przejście dla pieszych. Starszy pan został natychmiast przewieziony do szpitala. Policjanci ze Sokołowa Podlaskiego teraz skupiają się na wyjaśnieniu szczegółów tego nieszczęśliwego zdarzenia.

Wobec tego, ponawiamy apel o rozwagę i specjalną ostrożność ze strony wszystkich kierowców. Wystarczy chwila nieuwagi, a drobne zdarzenie może przekształcić się w poważny wypadek. Należy zdecydowanie wyeliminować czynniki, które najczęściej są przyczyną wypadków i kolizji. Do nich zalicza się korzystanie z telefonu podczas jazdy, wyprzedzanie w miejscach, gdzie jest to zabronione, czy też poruszanie się z prędkością przekraczającą dozwolone normy.