Wsparcie dla samotnej matki z Sokołowa Podlaskiego

Położone na Podlasiu miasto Sokołów Podlaski stało się miejscem niecodziennej akcji dobroczynnej, w której wziął udział jeden z najbardziej znanych reżyserów hollywoodzkich. Chodzi o Jamesa Camerona, twórcę takich hitów kinowych jak „Terminator”, „Titanic” czy „Avatar”. To właśnie on wsparł finansowo samotnie wychowującą swoje dzieci matkę z Sokołowa Podlaskiego. Akcja ta była możliwa dzięki współpracy z miejscowym Centrum Pomocy Socjalnej.

Niezwykłe wydarzenie miało miejsce 4 grudnia. Tego dnia Krzysztof Dąbrowski, pełniący funkcję zastępcy burmistrza Sokołowa Podlaskiego, wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej, odwiedził wspomnianą rodzinę. Wizyta nie była przypadkowa – miała na celu wręczenie świątecznych prezentów.

Jak doszło do tego, że James Cameron postanowił wesprzeć potrzebujących mieszkańców Sokołowa Podlaskiego? Reżyser, znany nie tylko z filmowych sukcesów, ale i działalności charytatywnej, zaangażował się w pomoc uchodźcom po wybuchu konfliktu na Ukrainie. W ramach tej akcji sfinansował program mający na celu usamodzielnienie uchodźców w różnych krajach, w tym także w Polsce. Z funduszy przekazanych przez Camerona skorzystały dwie rodziny uchodźców mieszkające w Sokołowie Podlaskim.

Jednak z dotacji pozostało jeszcze 4050 zł. Na to zwrócił uwagę Krzysztof Dąbrowski, który zwrócił się do pełnomocnika Jamesa Camerona w Polsce z prośbą o przekazanie tych środków potrzebującej rodzinie z Sokołowa Podlaskiego. Wyrażono na to zgodę, a dodatkowe fundusze stały się impuls do rozszerzenia pomocy dla wspomnianej rodziny.