Samodzielnie wykonywane kartki świąteczne dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wirowie od przedszkolaków z Sokołowa Podlaskiego

Tradycję wysyłania kartek świątecznych, mających na celu niesienie radosnego przekazu okresu Bożego Narodzenia, od lat pielęgnują dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Sokołowie Podlaskim. Tym razem, ich adresatem stał się Dom Pomocy Społecznej w Wirowie. Kartki świąteczne, szczególnie te stworzone rękoma małych artystów, niosą wiele radości i wzruszenia zarówno dla twórców, jak i osób obdarowanych.

W ten właśnie sposób, przedszkolaki z „Dwójki” uprzyjemniły świąteczny czas pensjonariuszom DPS w Wirowie, co stało się już nieodłącznym elementem ich rocznego cyklu przygotowań do świąt. Tuż przed Bożym Narodzeniem, mali artyści własnoręcznie kreują oryginalne i pełne kolorów kartki bożonarodzeniowe, przykładając do tego zadania ogrom zaangażowania. Czerpią z tego radość, tworząc swoje małe dzieła poprzez rysowanie, malowanie oraz ozdabianie gwiazdkami.

To właśnie ta intensywna praca i zaangażowanie sprawiają, że dzieci z przedszkola są pewne, iż ich mały, aczkolwiek pełen serca gest przynosi prawdziwą radość wszystkim mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej. Wierzą, że kolorowe kartki, które samodzielnie przygotowują, rozświetlają twarze obdarowanych uśmiechem i wzruszeniem.