Trudności na drogach powiatu sokołowskiego w wyniku zmiany warunków atmosferycznych

Jak okazało się, poranne godziny dnia 23 listopada, który przypadał na czwartek, stanowiły wyzwanie dla kierowców, którzy zdecydowali się podróżować po drogach powiatu sokołowskiego.

Front atmosferyczny, następny w kolejności, dotarł do Polski w czwartkowe przedpołudnie. Przybył ze sobą znaczącą zmianę pogody. Po nocy, podczas której panowały mroźne warunki, temperatura zaczęła gwałtownie wzrastać. Wielu kierowców musiało dodatkowo zmagać się z deszczem, który padał bez przerwy. Rezultatem tych warunków atmosferycznych była gołoledź, która pokryła wiele dróg.

Kierujący pojazdami borykali się z trudnościami podczas jazdy na bardzo śliskich nawierzchniach. Czytelnicy informowali o niebezpiecznej sytuacji na bocznych drogach powiatu sokołowskiego. Niektóre trasy nie zostały odśnieżone po opadach śniegu, samochody same rozjechały śnieg na drogach, a następnie wszystko to zamarzło, co doprowadziło do powstania śliskiej powierzchni, przypominającej ślizgawkę. Jedna z czytelniczek przekazała nam nagranie filmowe z drogi powiatowej, która prowadzi do miejscowości Wierzbice Strupki w gminie Jabłonna Lacka.

Pani Ewa, jedna z mieszkanek, wyraziła swoje niezadowolenie. Zadzwoniła do gminy, jednak usłyszała tam, że to droga powiatowa. Gdy skontaktowała się ze starostwem, poinformowano ją o trudnych warunkach atmosferycznych – opowiadała niezadowolona kobieta.