Świętowanie Światowego Dnia Seniora w Klubie Senior+ w Czerwonce

Ostatnio, konkretnie w minionym tygodniu, Klub Senior+ położony w Czerwonce gościł tłumy zgromadzonych na uroczystościach związanych z obchodami Dnia Seniora. Kilkadziesiąt osób w różnym wieku senioralnym zdecydowało się spędzić ten wyjątkowy dzień właśnie w tym miejscu.

Dwa takie kluby działają na terenie gminy Sokołów Podlaski, drugi usytuowany jest w Nowej Wsi. To miejsca, gdzie seniorzy mogą aktywnie spędzać czas, uczestnicząc m.in. w warsztatach, szkoleniach oraz spotkaniach integracyjnych. Na pewno był to jednym z powodów, dla których wspólnie zdecydowali się celebrować Światowy Dzień Seniora, który obchodzony jest 14 listopada każdego roku.

Dni te mają na celu podkreślenie roli osób starszych w społeczeństwie, a także zwrócenie uwagi na ich sytuację. Dodatkowo, stanowią świetną okazję do integracji, edukacji i wzmacniania więzi społecznych. Przede wszystkim jednak pokazują, że okres senioralny może być równie radosny i pełen piękna jak młodość.

Na uroczystościach w gminie Sokołów Podlaski obecni byli: Janina Ewa Orzełowska – członek zarządu województwa mazowieckiego, Janusz Kur – wójt gminy Sokołów Podlaski oraz Justyna Zembrowska, kierownik Oddziału Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Siedlcach. Wszyscy oni złożyli zgromadzonym seniorom serdeczne życzenia zdrowia, radości oraz spełnienia marzeń i planów.