Przemysław Kozioł triumfuje w XXVIII Biegu Sokołów – sportowa rywalizacja w Tarnowie

Prawie setka zawodników zgromadziła się na linii startu XXVIII Biegu Sokołów, zaplanowanego przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów. Najbardziej błyskawiczny okazał się Przemysław Kozioł z Tarnowa.

Kozioł pokonał dystans 3 kilometrów w czasie 11:55.17 min, wyprzedzając Marcina Serwońskiego z Turzy o ponad pół minuty – ten drugi ukończył bieg po 12:27.47 min. Na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Cierniak z Łęgu Tarnowskiego, zawodnik znany ze swoich osiągnięć w żużlu, gdzie zdobywał dwukrotnie złoto na mistrzostwach świata juniorów – jego czas to 12:39.19 min.

W rywalizacji pań najszybsza okazała się Nina Skalak z Ilkowic (LKS Burzyn) – ona przebiegła trasę w czasie 14:07.58 min. Za nią, na drugim miejscu, uplasowała się Monika Sakłak z Janowic (Team SakłakBiałoszewski) – 14:30.28 min. Natomiast podium zamknęła Jolanta Żurek z Bochni, która pokonała trasę po 14:34.46 min.

Triumfatorzy w różnorodnych kategoriach wiekowych byli następujący: Nina Skalak wygrała wśród kobiet w wieku 18-29 lat, Jolanta Żurek zwyciężyła w kategorii 30-39 lat, Anna Madej z PTG Sokół Świat Pracy Tarnów okazała się najszybsza w grupie 40-49 lat z czasem 17:36.89 min, natomiast Marta Wilczyńska reprezentująca STG Tarnów triumfowała wśród pań w wieku 50-59 lat z czasem 18:00.56 min. Wśród mężczyzn Przemysław Kozioł był najszybszy w wieku 18-29 lat, Dominik Boda z Szczepanowic (KMP Tarnów RD) triumfował w kategorii 30-39 lat z czasem 13:02.38 min, Mirosław Rajski z Wierzchosławic okazał się najszybszy w grupie 40-49 lat z czasem 12:49.65 min, Robert Kupisz (Ekipa z Tarnowa – Radłów) zwyciężył w kategorii wiekowej 50-59 lat z czasem 13:28.48 min, Antoni Tarczoń z Tarnowa zwyciężył w grupie wiekowej 60-69 lat z czasem 15:29.84 min, a Wincenty Bukowiec (Partner Alma Limanowa – Krosna) triumfował w kategorii wiekowej powyżej 70 lat, z czasem 17:53.68 min.