Decydujące starcie w 12. kolejce Decathlon 5 ligi: Enea Energia Kozienice kontra MKS Podlasie Sokołów Podlaski

W dwunastej kolejce Decathlon 5 ligi doszło do fascynującego starcia drużyn piłkarskich, a mianowicie Enea Energia Kozienice i MKS Podlasie Sokołów Podlaski. Zespół z Kozienic stanął do boju na terenie przeciwnika, jednak spotkanie nie przebiegło zgodnie z ich oczekiwaniami, kończąc się porażką 3:0.

Zanim doszło do meczu, Energia Kozienice znajdowała się kilka pozycji wyżej w tabeli niż ich sobotni rywal. Dodatkowo, w bieżącym sezonie, gospodarze odnieśli zaledwie jedno zwycięstwo na swoim stadionie. Dlatego drużyna z Kozienic mogła mieć nadzieje na zebranie punktów podczas wyjazdowego starcia. Jednakże, wynik okazał się zupełnie inny.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła żadnych bramek, ale druga część spotkania należała niewątpliwie do drużyny Podlasia. Bramki dla gospodarzy zdobyli Shakh Yaroslav w 58. minucie (asysta Kozaczuk Jakuba), Yevhen Pylypchuk w 67. minucie (rzut karny) oraz Jakub Kozaczuk w 80. minucie. Sytuację Enei pogorszyła czerwona kartka dla Bartłomieja Janiszewskiego, co skutkowało grą drużyny w osłabionym składzie od 65. minuty spotkania.

Po przegranej w dwunastej kolejce, Enea Energia Kozienice z dorobkiem 24 punktów spadła na czwarte miejsce w tabeli ligowej.