Szaleńcze imprezy młodzieży doprowadziły do zamknięcia trybun stadionu w Sokołowie Podlaskim

W mieście Sokołów Podlaski, niedawno gruntownie odnowiony stadion stanął w obliczu przemocy. Mimo że odbyła się tam kilka lat temu generalna renowacja, nie uchroniło to obiektu przed szkodami. Jak donosi Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim, niektóre osoby nie potrafią docenić i odpowiednio wykorzystać wspólnego dobra, a wynikiem ich działań są zniszczone krzesełka na stadionie oraz inne uszkodzenia infrastruktury.

Ośrodek Sportu i Rekreacji podjął drastyczną decyzję o całkowitym zakazie wstępu i przebywania na trybunach miejskiego stadionu. Powodem takiego kroku była głównie nieodpowiedzialność miejscowej młodzieży.

– Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ młodzi ludzie z naszej społeczności, którzy często gromadzą się na trybunach, wyraźnie nie potrafią poszanować publicznego dobra – informuje OSiR. Niestety, jest to miejsce wielokrotnie wykorzystywane do organizowania głośnych, niecenzuralnych imprez z alkoholem, które są źródłem nie tylko hałasu, ale przede wszystkim szkód materialnych – dodaje instytucja.