Spotkanie z muzykiem i politykiem w Sokołowskim Ośrodku Kultury

Jest osobą znanej w świecie muzyki przez wiele lat. W okresie lat osiemdziesiątych, pełnił rolę członka zespołu Aya RL, od roku 1984 do 2013 pełnił funkcję lidera tej samej grupy, która w latach 1997–2004 była rozpoznawana pod nazwą Kukiz i Piersi. Działalność muzyczna tego zespołu zaowocowała wydaniem dziewięciu albumów.

Zaangażowanie w politykę rozpoczęło się, kiedy w 2014 roku został radnym na liście Bezpartyjnych Samorządowców. W maju 2015 roku wziął udział w wyborach prezydenckich, gdzie zdobył trzecie miejsce z wynikiem trzech milionów głosów. Przewodniczący drugiej tury wyborów nie otrzymał poparcia ani od Andrzeja Dudy, ani od Bronisława Komorowskiego. W lipcu 2015 roku utworzył komitet wyborczy Kukiz’15, który podczas wyborów parlamentarnych jesienią tego samego roku zdobył 42 miejsca w Sejmie.

W sierpniu 2019 roku Paweł Kukuz ogłosił, że jego komitet Kukiz’15 weźmie udział w wyborach do Sejmu z list PSL jako część Koalicji Polskiej. Mandat zdobył on sam oraz sześciu kandydatów, których rekomendował. W sierpniu 2023 roku zostało ogłoszone, że Paweł Kukiz będzie przewodzić listy wyborczej PiS w okręgu opolskim podczas wyborów parlamentarnych zaplanowanych na 15 października 2023 roku.