Kolejny ciepły dzień niesie ze sobą chłodne poranki

W przyszłym dniu, mimo iż ogólnie będzie dość ciepło, o poranku powinniśmy spodziewać się znacznej ochłody. Już o godzinie siódmej rano, temperatury będą oscylować wokół 9 stopni Celsjusza. Warto jednak zauważyć, że nasze odczucie temperatury będzie o 2 stopnie niższe. W ciągu dnia temperatura wzrośnie, osiągając szczyt około godziny 14:00, kiedy to termometry pokażą 22 stopnie. Następnie zaczniemy obserwować stopniowy spadek temperatury, który o godzinie 22:00 doprowadzi do wartości na poziomie 14 stopni.

Jasno niebieskie niebo bez jakichkolwiek chmur to klimat nadchodzącej soboty. Nie są planowane żadne opady deszczu. Od wschodu do południa będziemy mogli poczuć łagodne podmuchy wiatru z prędkością wynoszącą 16 km/h. Natężenie promieniowania UV osiągnie wartość 4 na skali od 0 do 10. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zaleca się unikanie ekspozycji na pełne słońce, noszenie ubrań chroniących najbardziej narażone na promieniowanie słoneczne obszary ciała oraz używanie okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy. Dodatkową ochronę zapewni stosowanie kremu z filtrem UV.

Dzień rozpocznie się wschodem słońca o godzinie 6:06, zaś zakończy jego zachodem o 18:44. Łącznie jasny dzień potrwa 12 godzin i 38 minut, co oznacza, że jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 4 godziny i 10 minut. Do początku astronomicznej jesieni pozostało nam tylko siedem dni.