Podsumowanie wydarzeń drogowych podczas weekendu na terenie powiatu sokołowskiego

Zeszły weekend obfitował w szereg incydentów drogowych na szlakach powiatu sokołowskiego, w których udział brali różni kierowcy. Przyjrzymy się niektórym z nich:

2 lutego, około godziny 16.30, doszło do kolizji dwóch pojazdów na ulicy Sadowej w Sokołowie Podlaskim. Młody, 21-letni mężczyzna próbujący włączyć się do ruchu swym Citroenem spowodował zderzenie z Mercedesem prowadzonym przez 38-letniego mieszkańca tego samego powiatu. W wyniku tej sytuacji, sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

Następnego dnia, 3 lutego, o godzinie 22.00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia w pobliżu jednego z miejscowych lokali gastronomicznych. Nietrzeźwa kierująca miała uderzyć w pojazd jadący przed nią. Okazało się, że za kierownicą znajdowała się 33-letnia kobieta, również zamieszkująca powiat sokołowski. Pierwsze badanie alkomatem wykazało, że miała ona prawie 2,5 promila alkoholu we krwi. W dodatku, podczas legitymowania kobiety i sprawdzania danych pojazdu policjanci stwierdzili, że nie posiada ona prawa jazdy. Sprawa jest w toku i czeka na wyjaśnienia w ramach policyjnego dochodzenia.

Poranek 4 lutego, około godziny 8:00, przyniósł kolejne zdarzenie. Na drogach Sokołowa Podlaskiego sokołowscy policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego Volkswagenem. Okazało się, że za kółkiem siedział 20-latek z powiatu sokołowskiego i miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia, 4 lutego, około godziny 17.00, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim zatrzymali 27-latka jadącego osobową Hondą. Badanie alkomatem potwierdziło nietrzeźwość mężczyzny – wynik testu wskazywał na obecność półtora promila alkoholu we krwi.