Spotkanie z historią kodzieńskich Oblatów w audycji "Tyś naszą Królową" na antenie Katolickiego Radia Podlasie

Ponownie przygotowujmy się na ciekawą audycję radiową, która tym razem poświęcona będzie tematyce religijnej. W najbliższy piątek, datowany na 9 lutego, na falach Katolickiego Radia Podlasie emitowana będzie audycja „Tyś naszą Królową”. Rozpoczęcie przewidziane jest na godzinę 21:40 i będzie dotyczyła ona Kodenia Oblatów.

Gospodarzem audycji będzie ks. Jacek Jaśkowski, do którego dołączą wyjątkowi goście – ojciec Marek Ochlak, pełniący funkcję Prowincjała polskich Oblatów oraz reprezentanci społeczności parafialnej z Kodenia i sami Ojcowie Oblaci.

Podczas audycji prowadzący oraz goście będą omawiali różne zagadnienia związane z historią i posługą Kodeńskich Oblatów. Będzie można dowiedzieć się kiedy dokładnie Oblaci przybyli do Kodnia, jakie cele stawiali przed sobą oraz jakie różnice występują pomiędzy posługą w Sanktuarium Kodeńskim a posługą w „typowej” parafii oblackiej. Dodatkowo poruszone zostaną kwestie związane z realizacją elementów charyzmatu oblackiego w posłudze Oblatów, którzy opiekują się Sanktuariami.

Zachęcamy wszystkich słuchaczy do aktywnego udziału podczas audycji, zarówno poprzez telefoniczną, mailową jak i smsową łączność. To doskonała okazja do lepszego poznania historii i misji Kodeńskich Oblatów.