Oniśk Bogumiła nowym prezesem Przedsiębiorstwa Usług-Inżynieryjno-Komunalnych w Sokołowie Podlaskim

29 stycznia, w poniedziałek, miała miejsce ważna zmiana na kluczowym stanowisku w strukturach Przedsiębiorstwa Usług-Inżynieryjno-Komunalnych w Sokołowie Podlaskim. Zostało to sprawowane dotychczas przez Zbigniewa Bociana, który teraz zastąpiony jest przez Bogumiłę Oniśk.

Zbigniew Bocian od 1 lipca 2019 r. pełnił swoje obowiązki jako dyrektor przedsiębiorstwa mającego na celu dostarczanie mieszkańcom miasta takich usług jak dostęp do wody i ciepła oraz zbieranie ścieków i odpadów. Objął stanowisko po Macieju Wężu, który przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Przed objęciem stanowiska dyrektora tego przedsiębiorstwa, Bocian zdobywał doświadczenie pełniąc funkcje takie jak dyrektor Zarządu Zlewni w Sokołowie Podlaskim u Przedsiębiorstwa Wody Polskie, a także sekretarza gminy w Sabniach i później w Sadownem.

Rada Nadzorcza PUIK (której jedynym udziałowcem jest miasto Sokołów Podlaski) postanowiła w poniedziałek zdymisjonować Zbigniewa Bociana i na jego miejsce powołała Bogumiłę Oniśk. Burmistrz miasta Sokołowa, Bogusław Karakula krótko skomentował tę decyzję, wskazując, iż Bocian nie realizował celów związanych z przedsiębiorstwem. Wyraźnie zaprzeczył przy tym, że zmiana dyrektora ma jakiś związek z plotkami dotyczącymi potencjalnej kandydatury Bociana na burmistrza miasta. „Nie mieszajmy polityki do zarządzania miastem i kwestii gospodarczych. To dwie różne sprawy” – dodał.