Mieszkaniec Sokołowa Podlaskiego otrzymał karę za jazdę w stanie nietrzeźwości

Podczas rutynowej kontroli drogowej, policjanci złapali 43-letniego mężczyznę z powiatu sokołowskiego, który był pod wpływem alkoholu. Jednak bynajmniej to nie była jedyna jego winna postawa za kierownicą. Teraz, mężczyzna musi zmierzyć się z perspektywą do 5 lat pozbawienia wolności oraz surowej kary finansowej.

Kontrola drogowa miała miejsce w czwartek, 30 listopada, około godziny 16. Policjanci skontrolowali volkswagena prowadzonego przez wspomnianego mieszkańca powiatu sokołowskiego. Pierwsze badania alkomatem wykazały, że mężczyzna był nietrzeźwy, miał niemal dwa promile alkoholu we krwi. W celu dokładnego określenia poziomu alkoholu w organizmie kierowcy, policja pobrała od niego próbkę krwi do dalszych analiz.

W międzyczasie, podczas sprawdzania danych osobowych mężczyzny i pojazdu w policyjnych systemach informacyjnych, okazało się, że kierowca ma zawieszone prawo jazdy na wszystkie inne kategorie oprócz C i jest objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Policjanci sporządzili dokumentację procesową, uwzględniając fakt nieprzestrzegania przez mężczyznę kategorii B, prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu i ignorowania sądowego zakazu jazdy.

Teraz, los 43-letniego mieszkańca Sokołowa Podlaskiego leży w rękach sądu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd oraz grzywna na rzecz Funduszu Sprawiedliwości do kwoty 60 tysięcy złotych.