Remont Stadionu Miejskiego w Węgrowie – inwestycja w kwocie 6 milionów złotych

Planowana jest gruntowna modernizacja Stadionu Miejskiego w Węgrowie, położonego przy ulicy Powstańców Warszawy. Miasto zdecydowało się wyasygnować na ten cel kwotę 6 milionów złotych. Przedsięwzięcie ma swoje rozpoczęcie zaplanowane na przyszły rok.

W ramach tych działań skupimy się na najbardziej pilnych potrzebach, gdyż na pełną renowację, której koszt oszacowano na ponad 20 milionów złotych, samorząd nie jest w stanie przeznaczyć środków.

Stadion Miejski w Węgrowie jest obecnie jedynym dostępnym dla publiczności miejscem umożliwiającym treningi sportowe. Z obiektu korzystają między innymi zawodnicy Czarnych Węgrów – klubu piłkarskiego z najdłuższą historią w mieście.

„Konieczne staje się wykonanie najpilniejszych prac” – mówi burmistrz Paweł Marchela. Burmistrz podkreśla, że plany modernizacyjne są jasne i precyzyjne. Należy do nich przede wszystkim remont bieżni, która jest jednym z nielicznych miejsc do biegania w centrum miasta. Alternatywą jest jedynie przemieszczanie się nad zalew czy bieganie po chodnikach.

W planach jest także naprawa ogrodzenia obiektu sportowego, które w wielu miejscach jest w złym stanie i stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Kolejnym etapem będzie remont trybun wraz z ich zadaszeniem.