Kolejne oszustwa na seniorów na terenie powiatu sokołowskiego

W ostatnim czasie, starsi mieszkańcy powiatu sokołowskiego stały się celem telefonicznych oszustw. Oszuści podszywający się pod funkcjonariuszy policji próbowali manipulować seniorami, by ci przekazali im swoje oszczędności. Niestety, jeden z tych incydentów zakończył się sukcesem przestępców, kiedy pewna starsza pani uwierzyła w ich kłamstwa i wrzuciła przez okno torbę z kilkunastoma tysiącami złotych.

Podczas gdy takie sytuacje są często omawiane w ogólnopolskich mediach, Sokołów Podlaski dotychczas unikał tego typu problemów. Jednakże, ostatnio doszło do kilku incydentów, gdzie starsze osoby zostały wmanewrowane w próby wyłudzeń, przy czym jedna z nich skończyła się tragicznie dla ofiary.

Sierżant Aleksandra Borowska, rzecznik prasowy miejscowej policji, podkreśla jednak, że większość starszych obywateli nie daje się nabrać na sztuczki stosowane przez oszustów i szybko kończą podejrzane rozmowy telefoniczne. W jednym jednak przypadku mieszkanka naszego powiatu nie ustrzegła się przed oszustwem i straciła swoje oszczędności – relacjonuje rzecznik. Aleksandra Borowska opisuje również dokładnie, jak doszło do tego niefortunnego zdarzenia.