W Sokołowie Podlaskim 17-latek zatrzymany z amfetaminą przez funkcjonariuszy policji

W Sokołowie Podlaskim, mieście na wschodzie Polski, doszło do incydentu związane z narkotykami. Młody mężczyzna w wieku 17 lat został zatrzymany przez miejscową policję, a na jego osobie znaleziono amfetaminę.

Poranek 22 czerwca przyniósł intensywną działalność dla policjantów z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego. Na ulicy Wokulskiego w Sokołowie Podlaskim funkcjonariusze zauważyli młodego mężczyznę, którego zachowanie uległo zmianie na widok radiowozu. Wydawał się on nieco zdenerwowany, co skłoniło policjantów do podjęcia interwencji.

Po bliższym przyjrzeniu się sprawie okazało się, że mężczyzna to nastolatek, który niedawno skończył 17 lat i jest mieszkańcem powiatu sokołowskiego. Policjanci ujawnili przy nim woreczek wypełniony białym proszkiem. Po wstępnym badaniu narkotestem stwierdzono, że zawartość towaru to amfetamina – poinformowała starszy sierżant Aleksandra Borowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

Nie pomimo młodego wieku, 17-latek będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo w ramach przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jako osoba dorosła. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i teraz musi liczyć się z możliwością do 3 lat pozbawienia wolności.