Problemy z remontem pływalni w Sokołowie Podlaskim

Podczas ostatniego spotkania Rady Miejskiej w Sokołowie Podlaskim, które miało miejsce 29 września, czwartek, jednym z poruszonych tematów była modernizacja lokalnej pływalni. Chociaż prace termomodernizacyjne dobiegają końca, to kwestię remontu niecki basenowej oraz „serca” obiektu – pomp i filtrów – muszą jeszcze rozwiązać.

Dyrektor Sławomir Chadaj, podczas prezentacji informacji na temat działalności Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim, omówił także sytuację pływalni. Basen w Sokołowie Podlaskim – znany oficjalnie jako Podlaskie Młodzieżowe Centrum Sportowo-Rekreacyjne – jest pod nadzorem OSiR i jest nieczynny od 20 grudnia ubiegłego roku, kiedy rozpoczęły się prace remontowe. Okazało się jednak, że ten proces jest trudniejszy niż początkowo przewidywano.

W 2021 roku miasto otrzymało z Polskiego Ładu ponad 4 miliony złote na cele remontowe pływalni. Planowano, że środki zostaną przeznaczone na termomodernizację budynku oraz naprawę pomp i filtrów. Basen został otwarty w 1998 roku i od tamtej pory nie przeszedł żadnej większej modernizacji.

Niestety, otrzymana kwota okazała się niewystarczająca na przeprowadzenie pełnego remontu. Świadczy o tym unieważnianie kolejnych przetargów, ponieważ oferowane przez firmy ceny oscylowały między 7,2 a 9 milionami złotych. W końcu, po uzyskaniu zgody Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Banku Gospodarstwa Krajowego, miasto postanowiło ograniczyć zakres prac objętych projektem, wykluczając z nich m.in. wymianę pomp i filtrów. Dzięki temu udało się wybrać wykonawcę – firmę Budemix, która ma zakończyć swoje zlecenie do 15 października.