Pościg za cudzoziemcami zakończony wypadkiem: ich pojazd uderzył w budynek mieszkalny

Niepokojący incydent miał miejsce wczoraj, 18 czerwca, w niewielkiej miejscowości Przywózki, leżącej w powiecie sokołowskim. Kierujący osobowym pojazdem marki Honda stracił kontrolę nad autem w trakcie wykonywania skrętu na jednym ze skrzyżowań. W efekcie, samochód z impetem uderzył w mur jednego z okolicznych domów.

Dodatkowe informacje dotyczące zdarzenia ukazały, że w aucie przebywało cztery osoby. Za kółkiem siedział obywatel Turkmenistanu, natomiast pozostałe trzy miejsca zajmowali pasażerowie pochodzący z Egiptu. Okoliczność tą odkryli funkcjonariusze straży granicznej, którzy prowadzili za tym pojazdem pościg. Po zaistniałym zdarzeniu, interweniowała również policja z Sokołowa.

Z racji powagi sytuacji i potencjalnego zagrożenia dla zdrowia pasażerów, do akcji wezwane zostały służby medyczne. Na miejsce przybyła karetka pogotowia oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wszyscy cudzoziemcy zostali przewiezieni do szpitala, gdzie okazało się, że mimo dramatycznych okoliczności, nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń.