Heroiczne działanie policjantów z Sokołowa Podlaskiego w obliczu groźby pożaru

Do dramatycznych wydarzeń doszło w domu jednej z mieszkanek Sokołowa Podlaskiego, gdzie stanowiło zagrożenie życia nieświadomej niebezpieczeństwa starszej kobiety. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom dwóch funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim, sytuacja została opanowana.

Wszystko rozegrało się w środowe popołudnie 31 stycznia. W trakcie służby, na ulicach miasta, patrolujący st. sierż. Dariusz Bojar i post. Michał Kmieć z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji KP w Sokołowie Podlaskim dostrzegli podejrzane kłęby dymu. Bez wahania ruszyli w stronę zjawiska, aby zidentyfikować źródło dymu.

Ich poszukiwania doprowadziły ich do jednego z domów, z którego komina wydobywały się płomienie i dym. Na posesję wpadli biegiem, aby ocenić skalę zagrożenia. Przez okno dostrzegli starszą panią, która zupełnie nieświadoma nadchodzącego niebezpieczeństwa, spokojnie oglądała telewizję. W całym domu unosił się dym wypływający z kaflowego pieca.

Obaj policjanci bez wahania wdarli się do środka, aby ewakuować 75-letnią kobietę. Nawiązali również kontakt z dyżurnym, który wezwał jednostkę straży pożarnej na miejsce zdarzenia. Kobieta pomimo zaistniałej sytuacji nie wymagała pomocy medycznej i po zażegnaniu niebezpieczeństwa została przekazana pod opiekę swojej córki.

Dzięki reakcji funkcjonariuszy KP Sokołów Podlaski, którzy wykazali się zarówno odwagą jak i szybkością działania, życiu starszej kobiety nie zagrażało już żadne niebezpieczeństwo. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że to oni uratowali jej życie.