24-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego oskarżony o podpalenie parasoli w restauracji

Chłopak w wieku 24 lat, mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, usłyszał oskarżenia o zniszczenie mienia poprzez podpalenie parasoli znajdujących się przed jednym z lokali gastronomicznych w Ostrołęce, w województwie mazowieckim. Informacje na ten temat przekazał mediom w ostatni piątek rzecznik prasowy ostrołęckiej policji, komisarz Tomasz Żerański.

Incydent miał miejsce nocą, między poniedziałkiem a wtorkiem. Patrol policji otrzymał zgłoszenie o wybuchu pożaru na terenie jednej z restauracji znajdującej się w centrum miasta Ostrołęka. W płomieniach stanęły parasole rozmieszczone na zewnątrz lokalu, tworzące tzw. ogródek restauracyjny. Łączna wartość strat wynikających z pożaru została oszacowana na kilka tysięcy złotych.

Ostrołęccy funkcjonariusze wydziału kryminalnego w czwartek zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o podpalenie. Jak informował rzecznik, „24-latkowi przedstawiono zarzut związany ze zniszczeniem mienia. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, zgodnie z przepisami kodeksu karnego”.