Zwycięski marsz koszykarek z Sokołowa Podlaskiego

Podczas trzeciej kolejki pierwszej ligi koszykówki dla kobiet, zawodniczki prowadzone przez Marcina Grockiego zmierzyły się z drużyną Akademiczek Gdańsk. Po dwóch pierwszych kwartach, różnica w punktach między naszymi koszykarkami a rywalkami nie była znacząca, jednak intensyfikacja gry w drugiej połowie spotkania przyniosła zdecydowany skok w formie i wyniku.

Początek meczu to seria trzech trafionych rzutów Kingi Dzierbickiej, co dało naszym koszykarkom prowadzenie 6:0. Pierwsza kwarta zakończyła się naszym wyraźnym zwycięstwem 22:13, przy czym 13 punktów zdobyła właśnie Dzierbicka. Druga część gry również upłynęła pod znakiem dominacji naszego zespołu, który umiejętnie kontrolował sytuację na boisku, utrzymując stałą, choć niewielką przewagę. Dopiero pod koniec drugiej kwarty rywalki udało się zminimalizować ten dystans, kończąc półmetek meczu wynikiem 40:36 dla naszych dziewczyn.

Trzecią kwartę rozpoczęliśmy od budowania przewagi, mimo stawiania oporu przez przeciwniczki. Sytuacja zdecydowanie zmieniła się na minutę przed końcem kwarty, gdy nasza drużyna uzyskała solidne 11-punktowe prowadzenie. To dało sygnał, że trudno będzie nam już odebrać zwycięstwo. Przed rozpoczęciem ostatniej kwarty nasze prowadzenie wynosiło już wyraźne 60:45, co pozwoliło nam na spokojne przejście do finałowej części meczu.

W ostatniej kwarcie gry kontrola nad wydarzeniami na parkiecie pozostała po naszej stronie. Nasze przeciwniczki nie były w stanie przeciwstawić się skutecznej grze naszego zespołu, a nasze zawodniczki wykorzystały to, powiększając przewagę do aż 28 punktów. Ostateczny rezultat spotkania to nasze zwycięstwo 82:56, co umacnia naszą pozycję na szczycie ligi. W tym meczu najlepszym strzelcem została Kinga Dzierbicka zdobywając 22 punkty, a także została uznana za najwszechstronniejszą zawodniczkę meczu z EVAL 31.

Następny spotkanie koszykarek MPKK Sokołów Podlaski odbędzie się 29 października o godzinie 17:30, kiedy to we własnej hali zmierzą się z zespołem Huraganu Wołomin.