Zrównoważony rozwój firmy Sokołów S.A. poprzez inwestycje w odnawialne źródła energii

Od wielu lat, firma Sokołów S.A. konsekwentnie realizuje swoją strategię zrównoważonego rozwoju, stawiając na przyjazne dla środowiska metody pozyskiwania energii. Obecnie, w sześciu placówkach przedsiębiorstwa prowadzone są prace dotyczące instalacji paneli fotowoltaicznych. Są to najnowsze inwestycje tej firmy, której celem jest skuteczne obniżenie konsumpcji surowców naturalnych.

Sokołów S.A. wykorzystuje zaawansowane technologie, które stanowią efektywne wsparcie w procesie redukcji zużycia naturalnych zasobów. Firma stosuje innowacyjne rozwiązania na wszystkich poziomach swojej struktury, co pozwala na ograniczenie zużycia gazu i energii elektrycznej, jak również na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Jednym z kolejnych kroków firmy jest inwestycja w systemy fotowoltaiczne, stanowiące odnawialne źródła energii – mówi Bogusław Miszczuk, prezes zarządu Sokołów S.A.

Na terenie spółki „Sokołów-Logistyka” Sp. z o.o., będącej częścią Grupy Sokołów, funkcjonuje już naziemna instalacja fotowoltaiczna od ubiegłego roku. W chwili obecnej panele fotowoltaiczne montowane są także w poszczególnych oddziałach przedsiębiorstwa.

Panele fotowoltaiczne instalowane są w sześciu zakładach firmy Sokołów, znajdujących się w miejscowościach: Robakowo, Dębica, Czyżewo, Koło, Sokołów Podlaski oraz Osie. W sumie powstaje tam 9 instalacji o łącznej mocy 450 kWp, które przyczynią się do produkcji około 450 MW rocznie. Dzięki tym inwestycjom możliwe będzie zmniejszenie emisji CO2 nawet o 200 ton rocznie.