Smutna wieść z powiatu sokołowskiego: Tragiczne potrącenie pieszego na trasie Kostki-Emilianów

W sobotni wieczór, 23 marca, na drodze łączącej Kostki i Emilianów w gminie Sokołów Podlaski doszło do zdarzenia, które niestety okazało się śmiertelnie tragiczne dla jednej osoby. Około godziny 20, 27-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Opel potrącił przechodnia. Ofiarą zdarzenia okazał się 68-letni pieszy, którego życia nie udało się uratować pomimo natychmiastowych działań ratunkowych.

Kiedy na miejscu tragedii pojawili się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Sokołowa Podlaskiego, natrafili na 27-letniego kierowcę opla podejmującego próby reanimacji potrąconego mężczyzny. Jeden z funkcjonariuszy natychmiast zajął miejsce młodego kierowcy i kontynuował resuscytację krążeniowo-oddechową. Szybko na miejsce zdarzenia przybyła również załoga karetki pogotowia oraz strażacy, jednak mimo wszelkich starań, życia 68-latka nie udało się uratować. Zmarł on na miejscu zdarzenia.

Śledztwo w sprawie tego tragicznego incydentu prowadzi grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Na podstawie pierwszych ustaleń można stwierdzić, że kierujący pojazdem nie był pod wpływem alkoholu. Warto również podkreślić, że poszkodowany przechodzień nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych, które mogłyby zwiększyć jego widoczność na drodze po zmroku.