Niezwykłe losy cukrowni w Sokołowie Podlaskim

Sokołów Podlaski był pierwszym miastem prywatnym na Podlasiu. Uzyskał prawa miejskie i wyjątkowo dobrze się rozwijał. Jest to zdecydowanie piękny ośrodek miejski, który jest znaczącym miastem na wiele okazji.

Spokojnie można korzystać z uroków odpoczywania w tym wyjątkowym miejscu.

Sokołów Podlaski i historia cukrowni

Miasto przechodziło z rąk do rąk, a jego ostatnim właścicielem był Bogusław Radziwiłł. W tym mieście można było miło mieszkać i spokojnie żyć. Dzisiaj jest to miasto niewielkie, ale bardzo urokliwe. Do takiego zabytku przybywa coraz więcej osób. Można spokojnie spędzić czas w takim czasu, odpocząć i dobrze się poczuć. Sokołów Podlaski jest zielony, kameralny i piękny. Wiedzą o tym ci, którzy spędzili chociaż kilka dni w tym miejscu.

Niezwykłe losy cukrowni – to warto wiedzieć

W 1845 roku powstała wyjątkowa cukrownia. Było to miejsce dające pracę i naprawdę wyjątkowe. Przez wiele lat było w ruinie w XX wieku, ale dzisiaj znów jest wizytówką miasta.

Piękna cukrownia to zabytek naprawdę wyjątkowy

Oprócz cukrowni atrakcją jest zespół pałacowo-parkowy. Kompleks powstał w 1859 roku. Jest to miejsce zaprojektowane przez Henryka Marconiego, znanego i twórczego architekta. Miał formę willi włoskiej, a jego wzorami była architektura renesansu włoskiego. Nieregularna kompozycja tego miejsca była naprawdę wyjątkowa. Unikatowe są oranżeria oraz weranda.

Ten zabytek to miejsce naprawdę niebanalne i godne zainteresowania. Duże okna, loggie i taras czynią ten kompleks lekkim i oryginalnym. Jest to najlepsze miejsce dla każdego, kto pragnie obejrzeć piękne i komfortowe miejsce. Sokołów Podlaski jest wyjątkowym miejscem, w którym można dobrze przebywać.

One thought on “Niezwykłe losy cukrowni w Sokołowie Podlaskim

Dodaj komentarz