Co zwiedzić w Sokołowie Podlaskim?

Podpowiadamy co zwiedzić w Sokołowie Podlaskim! Sprawdź nasz mini poradnik.

 

Sokołów Podlaski to urocze miasto położone w województwie mazowieckim. Udając się na weekendową wycieczkę do naszego miasta lub będąc przejazdem warto zastanowić się i przygotować co można zwiedzić. Poniżej przedstawiamy naszą propozycję!

Na turystycznej mapie znajduje się m.in. kapliczka drewniana z figurką św. Jana Nepomucena, pałac murowany z 1857 roku, dawana synagoga pochodząca z drugiej połowy XIX wieku, pomnik księdza generała Stanisława Brzóski, kościół Salezjanów św. Jana Bosco, kościół pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny, klasycystyczna dzwonnica z XIX wieku, Synagoga w Sokołowie Podlaskim, stary i nowy cmentarz żydowski, Cerkiew Opieki Matki Bożej, drewniany dom z połowy XIX wieku przy ulicy Długiej 55, drewniany dom z XIX wieku przy ulicy Repkowska 30.

Jesteśmy przekonani, że będąc w Sokołowie Podlaskim zauroczysz się tym miastem! Zdecydowanie jest to miasto warte zwiedzenia.