Funkcjonariusze służb mundurowych otrzymują wsparcie od polityków i mieszkańców Sokołowa Podlaskiego

Reprezentanci PiS na poziomie parlamentarnym i radni powiatowi wzywają społeczność lokalną miasta i powiatu, aby 8 czerwca, dokładnie o godzinie 18:00, zgromadzili się przy Pomniku Czynu Niepodległościowego. Zachęcają do przyniesienia czerwonych i białych zniczy jako symbolu duchowego wsparcia dla funkcjonariuszy służb mundurowych. Ci codziennie narażają swoje życia, aby bronić granic naszego kraju.

Cała akcja wsparcia jest organizowana przez senatora Waldemara Kraskę, poseł Marię Koc oraz radnych z partii Prawo i Sprawiedliwość z powiatu sokołowskiego. Jak tłumaczą, motywacją do podjęcia takiej inicjatywy stały się ostatnie wydarzenia. Chodzi tu m.in. o śmierć polskiego żołnierza, który stracił życie podczas obrony granicy oraz o kontrowersyjne działania Żandarmerii Wojskowej wobec żołnierzy, którzy oddali strzały ostrzegawcze w sytuacji naporu uchodźców na granicę polsko-białoruską.

Maria Koc wyraża swoje głębokie poruszenie na wieść o śmierci młodego człowieka, żołnierza Wojska Polskiego. Zaledwie 21-letni mężczyzna pochodzący z powiatu wyszkowskiego zginął podczas pełnienia służby, broniąc granic i zapewniając bezpieczeństwo naszemu kraju. Jego śmierć jest ogromną tragedią.

Waldemar Kraska, senator, przypomina, że Sokołów Podlaski znajduje się tylko 90 kilometrów od granicy z Białorusią. Według niego to szczególnie w tej lokalizacji mieszkańcy powinni być świadomi bliskości potencjalnego zagrożenia i doceniać pracę strażników granicznych, żołnierzy oraz policjantów, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo.