Podlaskie Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej niedaleko Sokołowa Podlaskiego

Podlaskie Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej zlokalizowane jest w Bielanach-Wąsach, które są oddalone o jedyne 9 km od Sokołowa Podlaskiego, muzeum powstało w 2011 roku. Miejscowość ta leży tuż przy trasie krajowej nr 63, oddalona jest także m.in. 20 km od Węgrowa i 22 km od Siedlec.

Podlaskie Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej – podstawowe informacje

Na całym terenie muzeum zgromadzone jest mnóstwo sprzętu wojskowego. Głównymi eksponatami są tam ciężkie pojazdy kołowe oraz te gąsienicowe takie jak czołgi, wojskowe pojazdy inżynieryjne, działa i broń strzelecka oraz opancerzone transportery. W muzeum możemy również podziwiać eksponaty techniki użytkowej, jakimi są choćby samochody, motocykle czy też innego rodzaju ciekawe maszyny. Owa Ekspozycja może się pochwalić także największą w naszym kraju kolekcją radiostacji. Największym zainteresowaniem pośród innych obiektów cieszy się szczególnie śmigłowiec MI-2, który co roku przyciąga do siebie wielu turystów, szczególnie tych młodszych. Ogromne zainteresowanie jest przede wszystkim dlatego, iż można wsiąść do środka helikoptera, a tym samym zobaczyć na własne oczy jak trudna jest obsługa tej skomplikowanej maszyny.

Dlaczego warto odwiedzić Podlaskie Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej?

Przede wszystkim odwiedziny takiego muzeum są żywą lekcją historii, która połączona jest ze świetną zabawą. Istnieje również możliwość zarezerwowania przejażdżek takim sprzętem wojskowym jak np. Skotem czy czołgiem, lub wieloma innymi zabytkowymi pojazdami. Ponadto oprócz tradycyjnego zwiedzania, oferta muzeum jest rozszerzona o bardziej dynamiczną formę spędzania czasu, jakim jest choćby cieszący się tam wielkim zainteresowaniem paintball.