Góra Zamkowa koło Sokołowa Podlaskiego – jaką historię skrywa?

Zaledwie 30 kilometrów od Sokołowa Podlaskiego znajduje się Góra Zamkowa. To niesamowite miejsce na łonie natury, które zdecydowanie warto odwiedzić, będąc w okolicy. Sprawdź dokładną historię tego obszaru oraz to, czego możesz się spodziewać na miejscu.

Góra Zamkowa koło Sokołowa Podlaskiego – historia regionu

Choć obecnie na Górze Zamkowej trudno szukać oznak historii, to warto wiedzieć, że w minionych latach ten obszar nie wyglądał tak samo. W XIV wieku powstał tutaj zamek, w którym znajdował się sąd grodzki, a także siedziba królewskiego starosty grodzkiego. Niestety budowlę spotkał ciężki los podczas potopu szwedzkiego, który zniszczył zamek. Następnie dzieła dokonała rzeka Bug. Sprawiła ona, że historyczny obiekt na zawsze znikł z ziemi.

Obecnie na Górze Zamkowej znajduje się już tylko obelisk. Większość osób traktuje go jednak nie jako miejsce historyczne, ale doskonały punkt widokowy.

Dlaczego warto się wybrać na Górę Zamkową koło Sokołowa Podlaskiego?

Góra Zamkowa umiejscowiona jest we wsi Drohiczyn, która znajduje się ok. 30 km od Sokołowa Podlaskiego. Samochodem da się tam dojechać w pół godziny. Na miejscu czekają nas niesamowite widoki, które niemalże zapierają dech w piersiach. Z samego szczytu można podziwiać piękno, kiedy przygotowała dla nas tutejsza przyroda.

Warto tu przyjechać z partnerem/ką, rodziną lub samodzielnie, ponieważ Góra Zamkowa:

  • zachwyca pod względem historii;
  • jest niesamowitym punktem widokowym;
  • pozwala poznać przyrodę Podlasia;
  • pozwala na relaks i odcięcie się od trosk życia codziennego;
  • stanowi formę aktywnej rozrywki, której często brakuje wielu ludziom.