Występ zespołu "Mazowsze" w Sokołowie Podlaskim – niezapomniany koncert folklorystyczny

Rewelacyjne show Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Sokołowie Podlaskim, które odbyło się w sobotę, zapisało się w pamięci mieszkańców jako wydarzenie długotrwałe w ich pamięciach.

9 września odbył się koncert zespołu „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego, który był częścią celebracji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Specjalnie na tę okazję stworzono program pt. „Kalejdoskop barw Polski”, który ukazuje esencję twórczości zespołu przez ostatnie 75 lat na scenach na całym świecie. Przedstawienie, pod batutą Jacka Bonieckiego, z udziałem solistów, chóru i orkiestry „Mazowsze”, oczarowało publiczność w Sokołowie Podlaskim. Wielokrotnie artystom towarzyszyły owacje na stojąco, a liczba bisów przewyższała standardowe koncerty. Przygotowanie chóru nadzorował Mirosław Ziomek, natomiast za choreografię baletu odpowiedzialna była Zofia Czechlewska.

Podczas koncertu wielokrotnie składano podziękowania dla Janiny Ewy Orzełowskiej, członkini zarządu województwa, za osobiste zaangażowanie w organizację występu zespołu w Sokołowie Podlaskim. Całościowy koszt tego ambitnego przedsięwzięcia pokrył samorząd województwa mazowieckiego.