Wystawa grafiki Andrzeja Markusza

Już niedługo w naszym mieście odbędzie się niezwykła wystawa grafiki Andrzeja Markusza. Oprócz wystawy zrealizowana zostanie również promocja albumu artysty pt. „Wspomnienie”. Album został wydany w 5. Rocznicę śmierci artysty. Osoby zainteresowane wystawą będą mogły podziwiać ją w Galerii DOM, która będzie czynna do 26 lutego 2023 roku.

 

Andrzej Markusz był artystą niezwykłym i wszechstronnym. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Urodził się w Opolu, jednakże całe dorosłe życie spędził w Sokołowie Podlaskim. To tutaj zżył się z ludźmi i aktywnie udzielał. Andrzej Markusz znany był z projektowania graficznego, malowania, rysowania, rzeźbienia, a także fotografowania.

 

W ramach grafiki zajmował się projektowaniem okładek książek i płyt, plakatów, znaków firmowych, prospektów, a także wielu innych produktów reklamowych (wizytówki, strony internetowe). Miał na swoim koncie wiele wystaw, wyróżnień i prestiżowych nagród. Zaprojektował herb oraz flagę naszego miasta. Jego prace w postaci karykatur wystawiał w Muzeum Karykatury w Warszawie.