Wiosenne porządki w ogrodzie i oszczędności

Jak wygospodarować oszczędności w ogrodzie? Przedstawiamy kilka wskazówek.

 

Zapytaliśmy lokalną społeczność o to, w jaki sposób starają się zaoszczędzić podczas wiosennych porządków w ogrodzie. Mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego podzielili się z nami wieloma cennymi wskazówkami, które dziś publikujemy dla naszych czytelników. Sprawdź, czy przedstawione porady sprawdzą się w Twoim ogrodzie!

Na pierwszym miejscu naszej listy znajdują się naturalne nawozy. Są one zdecydowanie tańsze niż specjalna użyźniona ziemia w sklepie ogrodniczym. Jak przygotować naturalny nawóz? Prostym i tanim sposobem na przygotowanie nawozu jest kompostowanie. Kompostowaniu można poddać roślinne resztki, liście, a także kuchenne odpady organiczne. Należy omijać jednak liście topoli oraz dębu, ponieważ bardzo długo podlegają procesowi rozkładu.

Uznaniem cieszy się łąka kwietna. Zamiast inwestować w trawnik, który wymaga ciągłego nawadniania lepiej zagospodarować łąkę kwietną. To tańsza eksploatacja i raj dla zapylaczy. Łąki kwietne filtrują wody opadowe. Warto też zainwestować w odpowiednie urządzenia do nawadniania roślin ogrodowych. Nowoczesne urządzenia i systemy (np. zraszacze) dozują odpowiednią ilość wody. Są świetnym rozwiązaniem zapobiegającym wysuszeniu, a także nadmiernemu podlaniu roślin.