Uroczyste pożegnanie ze sztandarem Emerytowanego Komendanta Powiatowego PSP, Pawła Dmowskiego

15 stycznia 2024 roku, w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Sokołowie Podlaskim, odbyło się uroczyste pożegnanie starszego brygadiera Pawła Dmowskiego, który przechodził na emeryturę. Bryg. Dmowski, pełniący funkcję Komendanta Powiatowego PSP, został oficjalnie pożegnany z honorem, przy licznym udziale personelu straży.

Początki kariery st. bryg. Pawła Dmowskiego w służbach ochrony przeciwpożarowej datują się na rok 1997. Wówczas to rozpoczął naukę jako podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po czterech latach studiów, w 2001 roku, uzyskał tytuł inżyniera pożarnictwa i mianowany został na stopień młodszego kapitana. Następnie skierowano go do swojej pierwszej służby w Komendzie Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim jako dowódca zastępu.

Prowadząc dalsze studia II stopnia, ukończył Wyższą Szkołę Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie w 2004 roku, gdzie zdobył tytuł magistra. Od 15 czerwca 2011 r. do 31 marca 2022 r., Dmowski służył jako Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sokołowie Podlaskim. Z dniem 01 kwietnia 2022 roku objął stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w tym samym mieście.

W latach 2022-2024, za czasów kierownictwa st. bryg. Pawła Dmowskiego, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza w Sokołowie Podlaskim zyskała nowy sprzęt. W tym okresie flota pojazdów została wzbogacona o nowy lekki samochód operacyjny TOYOTA Rav4, dwa używane samochody specjalne – lekki rozpoznawczo-ratowniczy SUBARU Forester oraz ciężki samochód gaśniczy GCBA 9,5/56 SCANIA. Dodatkowo, w roku 2023 jednostka otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2/28/4 RENAULT, wyposażony zgodnie ze standardami pierwszego pojazdu wyjazdowego.