Orszak Trzech Króli – zapowiedź!

Jak co roku 6 stycznia w naszym mieście zostanie zorganizowany Orszak Trzech Króli. Start orszaku odbędzie się od Kościoła św. Jana Bosco. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00. Do udziału w wydarzeniu zaproszone są całe rodziny. Jak widać przedsięwzięcie na dobre zadomowiło się kalendarzu miejskich wydarzeń, ponieważ orszak odbędzie się już po raz szósty.

Organizatorzy zachęcają do tego, aby uczestnicy przebrali się w kolędowe stroje. Mile widziane będą przebrania za pasterzy, aniołów, rycerzy, dam dworu. Każda osoba, która weźmie udział w miejskim przedsięwzięciu otrzyma śpiewnik oraz pamiątkową koronę.

Każdego roku trasa orszaku przebiega inaczej. W tym roku również zaplanowano inną drogę. Orszak przejdzie następującymi ulicami miasta Sokołowa Podlaskiego: Kościół św. Jana Bosco, ul. Sadowa, ul. Orzeszkowa, ul. Spółdzielcza, ul. Piłsudskiego, ul. Wolności, Sokołowski Ośrodek Kultury.

Organizatorami przedsięwzięcia są:  Zespół Szkół Salezjańskich “Lux Sapientiae”, Sokołowski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta Sokołów Podlaski, Miejska Biblioteka Publiczna, sokołowskie szkoły, przedszkola oraz żłobek.