Niezwykła wystawa Sylwii Walani-Telegi

Kochasz sztukę? Musisz to zobaczyć! Wybierz się na niezwykłą wystawę utalentowanej artystki Sylwii Walani-Telegi.

 

Wybierz się na niezwykłą wystawę artystki Sylwii Walani-Telegi. Wystawa znajduje się w galerii Dom i jest możliwa do obejrzenia od 13 marca do 30 kwietnia 2023 roku. Wystawa jest zatytułowana pt. „Błogosławieni”.  Została zrealizowana podczas 2 edycji prestiżowego Konkursu i Wystawy Sztuki Współczesnej Quadriennale Betesda 2021. Konkurs miał rangę międzynarodową.

 

Wystawa składa się z rzeźb oraz instalacji artystycznych. Artystka w swoich pracach przedstawiła błogosławieństwa, które zostały opisane w Ewangelii MT 5, 3-12. Poza tym twórczyni podkreśla, że jej prace były poszukiwaniem samej siebie, swojego miejsca na ziemi oraz próbą odpowiedzenia na fundamentalne pytanie „kim jestem?”. Trzeba przyznać, że dzieła tej artystki robią wrażenie!

 

Kim jest Sylwia Walania-Telega?

Artystka ukończyła Wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Poza tym jest również absolwentką historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Podczas studiów wyróżniała się wiedzą oraz kreatywnością. Uzyskała dyplom uczelni z wyróżnieniem oraz medal Rektora ASP w 2020 roku. Była również stypendystką Rektora ASP w roku akademickim 2017/2018.

Jej prace można było podziwiać podczas wielu wystaw, w konkursach, plenerach. Ma na swoim koncie liczne wyróżnienia i prestiżowe nagrody, w tym m.in. Grand Prix w II Międzynarodowym Konkursie i Wystawie Sztuki Współczesnej Quadriennale Betesda.