Malarze i konserwatorzy w Centrum Dialogu Kultur: Zaproszenie na wystawę "W krajobrazie malarstwa"

Centrum Dialogu Kultur serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie ekspozycji pod nazwą „W krajobrazie malarstwa”. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z twórczością Anny Gołębiowskiej oraz Kazimierza Patejuka.

Obaj artyści zdobyli swoje doświadczenie uczestnicząc w licznych plenerach malarskich o charakterze międzynarodowym oraz krajowym. Najświeższe ich doświadczenia pochodzą z pleneru zorganizowanego przez parafię w Węgrowie, który odbywał się na przełomie sierpnia i września. Anna Gołębiowska i Kazimierz Patejuk są dyplomantami warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studiowali na wydziale malarstwa. Obaj są wielbicielami malarstwa olejnego, specjalizują się w tworzeniu portretów, pejzaży, kopii a także murali.

Anna Gołębiowska i Kazimierz Patejuk posiadają również 40 lat doświadczenia w pracach konserwatorskich zarówno w Polsce jak i za granicą. Współpracowali między innymi przy pracach konserwatorskich fresków Michała Anioła Palloniego w Bazylice w Węgrowie oraz wykonywali prace konserwatorskie w miejscowym klasztorze.