Komitet Wyborczy PiS zgłosił kandydatów na radnych w całym Powiecie Sokołowskim

Wszystkie okręgi wyborcze w wyborach do Rady Powiatu Sokołowskiego zostały uwzględnione przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, który zgłosił swoją listę kandydatów. Wielkość Rady Powiatu Sokołowskiego jest ustalana na 17 radnych, wybieranych przez obywateli z różnych regionów. Konkretnie, sześciu z nich zostaje wybranych z miasta Sokołów Podlaski, trzech z gmin Bielany i Sokołów Podlaski, a po czterech z okręgów Kosów lacki – Sterdyń – Ceranów oraz Jabłonna Lacka – Repki – Sabnie.

Czworo członków obecnej kadencji Rady Powiatu Sokołowskiego, Jacek Odziemczyk, Ryszard Domański, Andrzej Kietliński i Marek Ratyński, znalazło się na listach kandydatów PiS. Jednak nie wszyscy radni PiS z obecnej kadencji postanowili ubiegać się o ponowny wybór. Urszula Krzymowska (aspirująca na stanowisko burmistrza Kosowa Lackiego), Jolanta Ciołkowska, Sławomir Wróblewski, Krzysztof Więsak, Łukasz Śmiejkowski, Bogdan Czarnocki zdecydowali się nie kandydować.

Na czele listy kandydatów w mieście są najważniejsze osoby z obecnej kadencji powiatu: Jacek Odziemczyk – przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego, Elżbieta Sadowska – starosta oraz Ryszard Domański – wicestarosta. Wśród kandydatów znajdują się również nowe nazwiska, które dotychczas nie były związane z lokalną sceną polityczną.