Kierowca z powiatu sokołowskiego ryzykuje do 5 lat więzienia za łamanie zakazu sądowego

Po raz kolejny mieszkaniec powiatu sokołowskiego, mający 29 lat, postanowił zignorować obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Został przyłapany na prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu, mimo sądowego zakazu kierowania jakimkolwiek pojazdem mechanicznym. Za takie wykroczenia może mu grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w Sokołowie Podlaskim, w niedzielę 7 lipca, około godziny 20. Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli osobowy samochód marki volvo poruszający się jedną z ulic miasta. Po sprawdzeniu okazało się, że za kółkiem siedzi 29-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego.

Podczas rutynowej kontroli drogowej funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że kierowca jest nietrzeźwy. Miał on w swoim organizmie ponad promil alkoholu.

Podczas dalszych czynności policjantów nie ominął jeszcze jeden istotny szczegół. Po sprawdzeniu danych mężczyzny i pojazdu w policyjnej bazie informacji okazało się, że 29-latek ma na swoim koncie aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez sąd. Za łamanie tego zakazu oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.